Panele szklane w kuchni

Panele szklane w kuchni

Na pewnym etapie życia wchodzimy w posiadanie własnego domu lub mieszkania. W takiej sytuacji pojawia się przed nami wyzwanie w postaci jego urządzenia i wykończenia. Jak powszechnie wiadomo, sercem każdego domu jest kuchnia, to tam przygotowujemy posiłki zarówno te codzienne, jak i te świąteczne. To właśnie w kuchni przygotowujemy poranną kawę lub herbatę i pożywne śniadanie. Jednak żeby tak było, kuchnia musi być urządzana estetycznie i funkcjonalnie, a ze względu na swoją specyfikę musi być łatwa do utrzymania w czystości.

Spośród wielu rozwiązań jak zmywalna farba czy klasyczne płytki, warto poznać i omówić panele szklane, które są dość nowym produktem na polskim rynku. Jest to warty zainteresowania produkt wykonany ze szkła hartowanego z estetyczna grafiką. Proces hartowania szkła czyni je odpornym na wysoką temperaturę czy uszkodzenia mechaniczne. Umieszczona na szkle grafika sprawia, że produkt doskonałym wykończeniem ścian kuchni. Szklane panele kuchenne są wykonane ze szkła, które spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa, potwierdzone certyfikatem CE. Nawet w razie stłuczenia szkło tłucze się w bezpieczne małe kawałki o relatywnie tępych krawędziach, podobnie jak w przypadku szyb samochodowych.

Co istotne, panele szklane są łatwe do utrzymania w czystości, co jest szczególnie ważne, jeśli w domu są dzieci czy osoby o obniżonej odporności. Dzięki temu, że jest to jedna tafla szkła unikamy problemu nagromadzenia bakterii w fugach jak ma to miejsce w wypadku płytek. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że dzięki nowoczesnemu sposobowi mocowania nie ma ryzyka niedopasowania, jak zdarza się w przypadku płytek. Podsumowując panele szklane to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej kuchni.

Dodaj komentarz

Close Menu