Pościel do łóżeczka – gdzie kupić?

Pościel do łóżeczka – gdzie kupić?

Młodzi rodzice przygotowujący wyprawkę dla swojej pociechy muszą pamiętać nie tylko o konieczności zakupu pieluszek oraz dużej ilości ubranek, istotny jest bowiem również zakup pościeli do łóżeczka. O czym warto pamiętać kupując kołderkę oraz poszewki dla maluszka?

Naturalne materiały

Wybierając pościel dla dziecka szczególną uwagę należy zwrócić na to z jakiego materiału została wykonana. Najlepiej sprawdzi się dobra gatunkowo bawełna, która jest naturalna, dzięki czemu jest przewiewna co sprawia, że niemowlę nie będzie się pociło w czasie snu. Dodatkowo bawełna jest delikatna, dzięki czemu nie spowoduje podrażnień skóry.

Wygląd pościeli do łóżeczka

Obecnie producenci mają w ofercie wiele wzorów oraz kolorów pościeli dla niemowląt co sprawia, że każdy rodzic z pewnością znajdzie wzór, który przypadnie mu do gustu. W pierwszych miesiącach życia dziecka warto jednak zdecydować się na zakup pościeli w neutralnych kolorach – dobrze postawić na beże czy szarości lub pastelowe odcienie niebieskiego czy różu.

Jak dbać o pościel dla dzieci?

Pościel do łóżeczka przed pierwszym użyciem powinna zostać wyprana i wyprasowana. Naturalnie temperaturę prania warto dostosować do materiału z jakiego pościel została wykonana, należy stosować się do zaleceń producenta. Ważny jest także dobór odpowiedniego detergentu, obecnie na rynku dostępne są proszki dedykowane dla niemowląt, są one hipoalergiczne, dzięki czemu można ich używać podczas prania rzeczy dziecka już w pierwszych chwilach jego życia.

Ważne jest również, by pamiętać o częstej zmianie pościeli dziecięcej. Dobrze robić to raz w tygodniu, lub w momencie, gdy pościel zostanie zabrudzona przez maluszka. Dobrym pomysłem jest również regularne wietrzenie kołderki – ten prosty zabieg zapewni dziecku komfortowy sen.

Dodaj komentarz

Close Menu