Statyczne kadry ślubne czy dynamiczne kino?

Statyczne kadry ślubne czy dynamiczne kino?

Zawarcie związku małżeńskiego to dzień, który nowożeńcy chcą zachować w pamięci na długo. Fotograf ślubny zadba o to, aby zatrzymać w kadrze emocje towarzyszące przygotowaniom do ślubu, podniosłość samej ceremonii, a całość zdjęć urozmaici sesją w plenerze. Z kolei kamerzysta pozwoli powrócić do dnia ślubu, zachowując na filmie nie tylko obraz, ale także dynamikę oraz dźwięk. Którą z form wybrać – statyczność fotografii, cząstkę kina, a może obie te formy?

Stojąc przed wyborem profesjonalisty, który uwieczni ceremonię ślubu warto zadać sobie kilka pytań, określając tym samym swoje potrzeby oraz wymagania. Jeśli chcemy uporządkowaną opowieść z dnia ślubu, złożoną z wyselekcjonowanych zdjęć, odpowiednio dobranych oraz obrobionych, to naszym wyborem powinna być fotografia ślubna – zobacz tutaj: https://lukaszpopielarz.pl/. Jeśli jednak pragniemy powrócić do ceremonii, czy też wesela przypominając sobie każdy detal, a wielogodzinne oglądanie filmu nie sprawia nam problemu, to wówczas o uwiecznienie ślubu należy zwrócić się do kamerzysty.

Fotograf ślubny zatrzyma w kadrze najważniejsze momenty ważnego dnia, stwarzając całościową, statyczną opowieść. Zdjęcia mogą przyjąć formę reportażu z ważnego dnia – obejmą przygotowania u wizażystki, błogosławieństwo rodziców, moment samej przysięgi, a także późniejszą zabawę do białego rana. Fotografia ślubna to także możliwość skorzystania z sesji zdjęciowej, będącej najczęściej wykonywaną kilka dni po samym ślubie. Fotograficzną pamiątkę nowożeńcy otrzymają w formie fotoksiążki, poszczególne obrazy będą mogli wywołać na płótnie lub oprawić w ramki – takiej możliwości nie uzyskamy wybierając wyłącznie film.

Ceremonia zawarcia związku małżeńskiego wiąże się z mnogością emocji oraz zamieszania. Film ze ślubu pozwoli powrócić w spokoju do ważnego dnia i zobaczyć z perspektywy obserwatora jak wydarzenie wyglądało. Film taki będzie zawierał wstęp, podział na tematyczne części, a także możliwość wyboru scen. Profesjonalista zaoferuje nowożeńcom wybór dwóch wersji filmu – obejmujący całość wydarzenia z każdym detalem (wariant dla pary młodej lub rodziców), a także wersję skróconą, odpowiednią jako podarunek dla gości weselnych.

Pary młode traktują obecność fotografa podczas ślubu jako obowiązkowe minimum, z usługi kamerzysty korzystają w formie dodatkowej atrakcji. Warto pamiętać, iż decydując się na cały pakiet usług firmy oferują korzystne rabaty, w związku z czym otrzymujemy obie opcje w cenie nieznacznie przekraczającej koszt jeden z usług.

Dodaj komentarz

Close Menu